KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9445654
*
nr 944 5654
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Gerhard Albe (1892-1965), Regatta på saltsjön, Stockholm, motivet: 18 x 40
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 18:55:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 18:35:39
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Läs mer om Gerhard Albe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerhard albe grafik regatta på saltsjön stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Läs mer om Gerhard Albe
nr 944 5654
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Gerhard Albe (1892-1965), Regatta på saltsjön, Stockholm, motivet: 18 x 40
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 18:35:39 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk mÃ¥lare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.Läs mer om Gerhard Albe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerhard albe grafik regatta på saltsjön stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08